Sort by

Santhosh has logged 362 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prospect

Prospect

2014
×
Edit this entry  
30
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
My Son

My Son

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsters

Monsters

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Writer

Writer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Kadaseela Biriyani

Kadaseela Biriyani

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Polar

Polar

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nian

Nian

2021
×
Edit this entry  
20
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jathi Ratnalu

Jathi Ratnalu

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Outside In

Outside In

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marco Effect

The Marco Effect

2021
×
★★
Read the review Edit this entry