Av has logged 33 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry