• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Bubble

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★½

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ½

  • Dark Phoenix

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★★

  • Glass

  • Truth or Dare

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★★

  • The Final Girls

    ★★★★★

  • Unfriended

    ★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★

  • Sorority Row

    ★½

  • Twilight

    ★★★★

  • Doctor Who: The Runaway Bride

  • Hoodwinked!

    ★★★★★

  • Zathura: A Space Adventure

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★

  • Scary Movie

    ★★★★

  • I Still Know What You Did Last Summer

    ½

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Breathless

    ★★★★½