Sort by

Dylan has logged 269 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Come and Find Me

Come and Find Me

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★½
Edit this entry  
28
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Mama

Crazy Mama

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry