Sort by

Travis has logged 537 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Night Train to Munich

Night Train to Munich

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Hollywood Canteen

Hollywood Canteen

1944
×
★★½
Edit this entry  
02
Grandma's Boy

Grandma's Boy

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kind Lady

Kind Lady

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Story of Temple Drake

The Story of Temple Drake

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Good House

The Good House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
On the Come Up

On the Come Up

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mrs. Miniver

Mrs. Miniver

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lou

Lou

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blackbeard's Ghost

Blackbeard's Ghost

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twelve O'Clock High

Twelve O'Clock High

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★
Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ugly Dachshund

The Ugly Dachshund

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Edit this entry  
11
Ready to Wear

Ready to Wear

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
When a Man Loves a Woman

When a Man Loves a Woman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Othello

Othello

1995
×
★★½
Edit this entry  
10
That Darn Cat!

That Darn Cat!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Smoke

Smoke

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Micki & Maude

Micki & Maude

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
I Came By

I Came By

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry