• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Pooka!

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Coco

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

  • Little Evil

    ★★

  • Top of the Lake: China Girl

    ★★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

  • The Keepers

    ★★★

  • Wonder Woman

  • Baywatch

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Alien: Covenant

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Table 19

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Big Little Lies

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

  • To the Bone

    ★★★

  • The Big Sick

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hidden Figures

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

  • I Am Not Madame Bovary

    ★★★★