• Let Them All Talk

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Canvas

  • The Haunting of Bly Manor

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Trick or Treat

  • Love, Guaranteed

  • Wedding Every Weekend

  • Hamilton

  • The Lucky Ones

  • Voyage Au Bout De La Nuit

  • Clichy-Montfermeil

  • The High Note

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Truffle Hunters

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • The Knight Before Christmas

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Always a Bridesmaid

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

  • Falling Inn Love

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • I Am Easy to Find

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Rent

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre Fraud

  • Saving My Baby

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Aquaman

    ★★

  • Christmas Perfection

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★

  • Christmas on Holly Lane

    ★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★½

  • Christmas with a View

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Slice

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Little Italy

  • Crazy Rich Asians

  • Like Father

    ★★★

  • Destination Wedding

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • One Small Step

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Lost & Found

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★