bains has logged 21 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whip It

Whip It

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
THX 1138

THX 1138

1971
×
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry