Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In The Glory Of His Name: The Making of Sect

In The Glory Of His Name: The Making of Sect

2022
×
Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
02
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
In The Glory Of His Name: The Making of Sect

In The Glory Of His Name: The Making of Sect

2022
×
Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Stay

Stay

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
31
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
SECT

SECT

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry