Joe has logged 19 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry