Joe has logged 117 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Edit this entry