Sort by

Nightmare Baker has logged 19 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Made

Made

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry