sam has logged 13 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Edit this entry  
07
The Furies

The Furies

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry