Sort by

sam has logged 52 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mute

Mute

2018
×
★½
Edit this entry  
30
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★
Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spectral

Spectral

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
12
House

House

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry