sam has logged 312 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Edge of Fear

Edge of Fear

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
26
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Edit this entry