RSS feed for Jason
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Edit this entry  
02
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Major League

Major League

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Holes

Holes

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★½
Edit this entry