• All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • Building a Bridge

    ★★★

  • Claydream

    ★★★½

  • Catch the Fair One

    ★★

  • All These Sons

    ★★★½

  • Roaring 20's

    ★★½

  • Accepted

    ★★★½

  • Italian Studies

    ★★

  • No Man of God

    ★★

  • as of yet

    ★★★½

  • Mark, Mary + Some Other People

    ★★½

  • 7 Days

    ★★★½

  • Poser

    ★★★

  • In The Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Dear Mr. Brody

    ★★★½

  • kid 90

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Project Z

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Life in a Day 2020

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Jockey

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • Land

    ★★

  • Cusp

    ★★½

  • Ailey

    ★★½

  • Writing With Fire

    ★★★½

  • Mass

    ★★★

  • R#J

    ★★

  • Superior

    ★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★

  • Wild Indian

    ★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • President

    ★★★★

  • Mother Schmuckers

    ★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • How It Ends

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★½

  • Homeroom

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • In the Same Breath

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★