Sort by

Rylan has logged 272 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jane

Jane

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deuce Bigalow: European Gigolo

Deuce Bigalow: European Gigolo

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Animal House

Animal House

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stripes

Stripes

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry