• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Grucifixion

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Blue Story

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Solo

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Baywatch

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Sing

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sausage Party

  • Grimsby

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • Dirty Grandpa

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

    ½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★