Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Autobiography

    ★★★½

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • KKN di Desa Penari

    ★½

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

  • Scream

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Sonny Boy

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Sarah Vaccine

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion