Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Autobiography

Autobiography

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stealing Raden Saleh

Stealing Raden Saleh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
KKN di Desa Penari

KKN di Desa Penari

2022
×
★½
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nine Inch Nails: Woodstock 94

Nine Inch Nails: Woodstock 94

1994
×
Read the review Edit this entry  
28
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry