BananaPudding has logged 51 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Date Night

Date Night

2020
×
Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Read prior review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Edit this entry  
22
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Next Floor

Next Floor

2008
×
Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Would Never Be, What They Made Him To Be

The Man Who Would Never Be, What They Made Him To Be

2016
×
Edit this entry  
14
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
Edit this entry  
11
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
05
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry