Sort by

céline has logged 299 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rise of the Superheroes

Rise of the Superheroes

2018
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Next Time I'll Aim for the Heart

Next Time I'll Aim for the Heart

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Head Over Heels

Head Over Heels

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'est la vie!

C'est la vie!

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Sink or Swim

Sink or Swim

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Freshmen

The Freshmen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invisibles

Invisibles

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry