céline has logged 27 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★½
Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry