Sort by

maddy 🧚‍♀️ has logged 286 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Colours

Colours

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Equals

Equals

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Double Life of VĂŠronique

The Double Life of VĂŠronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry