Sort by
  • Schwarm / 害群之马

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • White Men Can't Jump

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • In Water

    ★★★★½

  • Raiden Freeman: Megatron

  • Suzume

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Chainsaw Man

  • Last Week

    ★★★½

  • The Redeem Team

    ★★★½

  • 20th Century Girl

    ★★½

  • Low Tide: A Newly Restored Work by Thomas Wright

    ★★★★

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • I Thought the World of You

    ★★★½

  • Still Life

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Squid Game

    ★½

  • Farha

  • The Death of David Cronenberg

  • INU-OH

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Worlds

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★★

  • Belle

    ★★

  • Train Again

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Annette

    ★½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Hong Sangsoo – Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • Khaite FW21

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

  • Long Toast

  • Josée

    ★★★½

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

  • Mank

    ★★★

  • The Rising of the Moon

  • October Rumbles

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Soul

    ★★★½