Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Faces of Death

Faces of Death

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Edit this entry  
30
Baggio: The Divine Ponytail

Baggio: The Divine Ponytail

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Great White

Great White

2021
×
½
Edit this entry  
17
Shutter

Shutter

2008
×
★½
Edit this entry  
11
Out of Scale

Out of Scale

1951
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shine

Shine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Short Story of a Fox and a Mouse

The Short Story of a Fox and a Mouse

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Öğretmen Kemal

Öğretmen Kemal

1981
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pelé

Pelé

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Dot

Red Dot

2021
×
Edit this entry  
14
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Edit this entry