• Squid Game

  Squid Game

  Neden bu kadar abartıldığını anlayamadım. Her yerde adının geçiyor olmasını, insanların artık izlenebilir bir içerik bulmakta zorlanmasına bağlıyorum. Bu kadar abartılacak bir iş değil.

 • Pokémon Detective Pikachu

  Pokémon Detective Pikachu

  ★★★★

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  Kendini Pikachu sanıp camdan atlayan kamil efendi olmasaydı çoooook uzun seneler bu ülkede izlenen bir çizgi film serisi haline gelecekti ama gelemedi. Akabinde Digimon ve Beyblade gibi yapımlar geldi. Evet onları da sevdik ama hiç biri bir Pokemon etmedi. 22 sene önce mahalle aralarında ceplerimizde tasolar ile gezen insanlardık yani en azından ben öyleydim! Benim bu filmi geç izlememde ki sebep yapılan saçma ve olumsuz yorumlara aldırış etmemdi.

  Rob Letterman Pokemon evrenini izleyicilere muazzam bir şekilde aktarmış. Ben karakter tasarımlarını…

 • The Guilty

  The Guilty

  ★★★

  Den Skyldige... (The Guilty/2018)

  Danimarka versiyonunu çok beğenmiştim,birebir aynısı yapılınca sanırım aynı etkiyi yakalamak zor oluyor. Jake Gyllenhaal çok beğendiğim bir oyuncu ve bireysel performansı da gayet güzeldi o yüzden orjinal film ile aynı puanı veriyorum. İlk filmi izlemeyenler için güzel bir deneyim sunabilir.

 • F9

  F9

  ★★★

  2 saat boyunca tek bir odada sohbet etsinler (sıfır aksiyon) yine sıkılmam. Öyle güzel bir kadro işte.

 • Battle Royale

  Battle Royale

  ★★½

  Otobüste yer vermeyen gençlere kızan yaşlı insanların bilinçaltına hitap eden, yönetmeninin ölmeden önceki fantezilerine hayran bırakan, Malatyalı beden eğitimi öğretmeni tiplemesiyle Takashi Kitano'yu zevkle izleten bir film olmuş. Güzel vakit geçirdim

 • A Serbian Film

  A Serbian Film

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  Sert ve iğrençliklerle dolu bir Sırbistan filmi. Pornografi,şiddet ve protest fikirler filmin çeşitli yerlerinde iyice serpilmiş. Sinir bozuculuğu hat safhada. Marko'nun Milos'a finale yakın acayip bir göndermesi var ki eyvah eyvah durumu baş göstermektedir.

  Filmde pek çok iğrenç sahne var her seferinde bir şekilde kendinizi tutabiliyorsunuz. Tek bir sahne hariç! Evet Newborn Porn... Ben böyle korkunç bir şey ile karşı karşıya kalmamalıydım hayata isyan ettim.

 • A Fistful of Dollars

  A Fistful of Dollars

  ★★★½

  When a man with a .45 meets a man with a rifle, you said the man with the pistol's a dead man. Let's see if that's true.

 • The Green Knight

  The Green Knight

  ★★★

  Zihnimizde olup bitenler; hayatın gerçeği ile aramıza çekilmiş, yanılsamalarla, heves ve kurgularla, zanlarla dolu bir hayal perdesi gibidir. Bu anlamda gözlerimiz perdelidir. Bizler kendi öznel dünyamızda gerçeklerle değil bu zanlara gerçek muamelesi yaparak yaşarız.

 • Eraserhead

  Eraserhead

  Nasıl bir sıkıntıya düştüm kim bilir? Böyle bir film mi olur ya. Resmen sonlarına doğru "bitsin artık bu film" dedim.


 • Jungle Cruise

  Jungle Cruise

  ★★★

  Modern Indiana Jones tadında, gayet eğlenceli bir filmdi.

 • Faces of Death

  Faces of Death

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  Bir maymun sahnesi var ki; İnsan denen yaratığın ne kadar boktan olduğunu gösteriyor.

  Belgesel tadında ki bu manyak film biter bitmez araştırmaya başladım. Görüntülerin alayı kolpaymış. Fakat itiraf etmeliyim ki etkilendiğim sahneler epey fazlaydı.

  (Bir de seri çekmiş şerefsizler,izlemiyorum ulan!)

 • Night and Fog

  Night and Fog

  ★★★★

  Kanım dondu.