Sort by

Braden has logged 325 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Election

Election

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Jawline

Jawline

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
How to Make an American Quilt

How to Make an American Quilt

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry