Sort by

Braden has logged 39 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lilting

Lilting

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★½
Edit this entry  
10
News from Home

News from Home

1976
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
1985

1985

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry