Sort by

Barbara has logged 137 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Edit this entry  
19
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kitty

Kitty

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Exposed

Exposed

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anesthesia

Anesthesia

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Here Alone

Here Alone

2016
×
★½
Edit this entry  
15
12 Feet Deep

12 Feet Deep

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rememory

Rememory

2017
×
★★
Edit this entry  
13
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Lovers and a Bear

Two Lovers and a Bear

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Denial

Denial

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry