Sort by

Barbara has logged 201 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminal

Terminal

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Submarine

Submarine

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Countess

The Countess

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nancy

Nancy

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mile 22

Mile 22

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
As You Are

As You Are

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry