• 18½

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Unforgivable

  • Galeria Futuro

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Amarração do Amor

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • O Jardim Secreto de Mariana

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Women and the Murderer

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • King Richard

  • Being James Bond

    ★★★½

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Hawalari

  • Como respirar fora d'água

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Dois + Dois

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • Beckett

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Jolt

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • 4x100: Running for a Dream

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • Murder by the Coast

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • 12 Mighty Orphans

    ★★★

  • There's Something About Mario

    ★★

  • Como Hackear Seu Chefe

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Carnaval

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½