Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dog

Dog

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Quatro Amigas Numa Fria

Quatro Amigas Numa Fria

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
Edit this entry  
26
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Copshop

Copshop

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Edit this entry  
16
The In Between

The In Between

2022
×
★★
Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Executive Order

Executive Order

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Shadow in My Eye

The Shadow in My Eye

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Vale Night

Vale Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Me Tira da Mira

Me Tira da Mira

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tarsilinha

Tarsilinha

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Alemão 2

Alemão 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Edit this entry  
26
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry