Barbara has logged 343 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
29
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Edit this entry  
28
Scarface

Scarface

1932
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candango: Memoirs from a Festival

Candango: Memoirs from a Festival

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
07
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antropofagia Marginal

Antropofagia Marginal

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Mosquito

Mosquito

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
17 Blocks

17 Blocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Notturno

Notturno

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beans

Beans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry