Sort by

Barbara has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Turning

The Turning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
When Mom Is Away

When Mom Is Away

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Witness

The Invisible Witness

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★
Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
Açúcar

Açúcar

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Awakening of the Ants

The Awakening of the Ants

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
05
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Edit this entry  
04
Camocim

Camocim

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry