• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Tomorrow's Leaves

  • Shangri-La

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Des

    ★★★

  • In My Room

  • The Human Voice

  • PVT Chat

    ★★½

  • The Unseen River

  • Anthony

  • Strasbourg 1518

    ★★

  • Hamilton

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Black Hearted Killer

    ★★★½

  • Beast Type Song

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Cold Meridian

  • Goldman v Silverman

  • Moonscape

  • The Snail and the Whale

  • Little Women

    ★★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Watchmen

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Lucky Chan-sil

    ★★★

  • Kokutai

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • GUO4

  • Dear Babylon

    ★★★½

  • Monsoon

    ★★★

  • National Theatre Live: Small Island

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Imbued Life

    ★★★