• The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • Risen

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Pig

    ★★½

  • A Hero

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Stowaway

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Stuck Apart

    ½

  • News of the World

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Christmas Crossfire

    ★★

  • Leyla Everlasting

  • Monster Hunter

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Pilátus

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Rebecca

    ★★

  • Rams

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Stone in the Well

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Ghosts

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Mavzer

    ★★½

  • Greenland

    ★½

  • Plaza

  • Going Blind

    ★½

  • The Old Guard

  • Ava

    ★½

  • One-Way to Tomorrow

  • You Should Have Left

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Capone

  • Extraction

    ★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • How to Be a Good Wife

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Way Back

    ★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★