Tommaso Aprigliano has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Bianca

Bianca

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Edit this entry  
18
Big Deal on Madonna Street

Big Deal on Madonna Street

1958
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Weekend

Weekend

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Sting

The Sting

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Long Night of '43

The Long Night of '43

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We Want the Colonels

We Want the Colonels

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Come Home and Meet My Wife

Come Home and Meet My Wife

1974
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ugly, Dirty and Bad

Ugly, Dirty and Bad

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sunday in August

Sunday in August

1950
×
★★★★
Edit this entry  
26
Horse Fever

Horse Fever

1976
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Edit this entry