Scott has logged 523 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
Edit this entry  
30
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Repo Men

Repo Men

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
House of the Dead

House of the Dead

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hole

The Hole

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
Fire with Fire

Fire with Fire

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
½
Edit this entry  
27
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Legend

Legend

1985
×
Edit this entry  
26
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★½
Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Greg Fitzsimmons: Life on Stage

Greg Fitzsimmons: Life on Stage

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Aristocrats

The Aristocrats

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★
Edit this entry  
22
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Christmas Bounty

Christmas Bounty

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Russell Howard: Right Here Right Now

Russell Howard: Right Here Right Now

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Gallowwalkers

Gallowwalkers

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
★★
Edit this entry  
19
Chris Rock: Bring the Pain

Chris Rock: Bring the Pain

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Chris Rock: Kill the Messenger

Chris Rock: Kill the Messenger

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Patrice O'Neal: Elephant in the Room

Patrice O'Neal: Elephant in the Room

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nantucket Film Festival's Comedy Roundtable

Nantucket Film Festival's Comedy Roundtable

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Willow

Willow

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Daniel Tosh: Happy Thoughts

Daniel Tosh: Happy Thoughts

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jim Norton: American Degenerate

Jim Norton: American Degenerate

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Joan Rivers: Don't Start with Me

Joan Rivers: Don't Start with Me

2012
×
Edit this entry  
27
War

War

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frank Skinner: Stand-Up

Frank Skinner: Stand-Up

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★
Read the review Edit this entry