Scott has logged 63 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Manborg

Manborg

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red to Kill

Red to Kill

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Critters 4

Critters 4

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Women in Trouble

Women in Trouble

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Steel Trap

Steel Trap

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
18
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Sound of Thunder

A Sound of Thunder

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Taxi

Taxi

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Road House

Road House

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Gothika

Gothika

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Package

The Package

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Buried Alive

Buried Alive

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
13 Eerie

13 Eerie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sublime

Sublime

2007
×
★½
Read the review Edit this entry