• The Two Popes

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Delphine

    ★★★

  • GUO4

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★½

  • Bird Island

    ★★½

  • Echo

    ★★★

  • Jay

    ★★★½

  • Boardwalk

    ★★★

  • Becoming Cherrie

    ★★★½

  • Military Dog

    ★★★½

  • Pier Kids: The Life

    ★★★

  • A Month of Single Frames

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Lara

    ★★★½

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★½

  • Best Before Death

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • The Sound of Dali

    ★★★½

  • Fragile Souls

    ★★★½

  • 63 Up

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★

  • Particles

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Tommaso

    ★★★½

  • To Live to Sing

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Whistlers

    ★★★½

  • Joan of Arc

    ★★½

  • Little Joe

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Zero One

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • A Mother

    ★★

  • A Dog's Journey

    ★★

  • Imbued Life

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Memory Room

    ★★★½

  • Cubby

    ★★★½

  • Seven Years in May

    ★★★★

  • End of the Century

    ★★★

  • Broken

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Sing Me Back Home

    ★★

  • The Blonde One

    ★★

  • Welcome To The Dark Ages

    ★★★★

  • Dub Daze

  • Talking About Trees

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Brief Story from the Green Planet

    ★★★

  • So Pretty

    ★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★½

  • The Ground Beneath My Feet

    ★★★½

  • Bait

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • System K

    ★★★½

  • The Journey

    ★★

  • Jawline

    ★★★½

  • Gods of Molenbeek

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★