• The Souvenir

    ★★★½

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★½

  • Nettles

    ★★★½

  • Midnight Family

    ★★★★

  • Monos

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Beats

    ★★★½

  • Cat Sticks

    ★★★★

  • Nevrland

    ★★

  • Breakwater

    ★★★★

  • Keepers of the Flame

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Los Reyes

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • The Christmas Gift

    ★★★★

  • Vever (For Barbara)

    ★★★½

  • A First Farewell

    ★★★½

  • Katie

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

    ★★½

  • The Secret of Happiness

    ★★

  • An Act of Love

    ★★★

  • Insomnia

    ★★½

  • Light

    ★★★½

  • The Meeting

    ★★

  • Jesus

    ★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★½

  • Baby

    ★★½

  • The Wind

    ★★

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Her Smell

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Papi Chulo

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Consequences

    ★★½

  • Float Like a Butterfly

    ★★★½

  • Manta Ray

    ★★★

  • Your Face

    ★★★½

  • Summer Survivors

    ★★★½

  • Out of Blue

  • Mothers' Instinct

    ★★

  • Rosie

    ★★★★

  • José

    ★★★½

  • The Hummingbird Project

    ★★

  • Shadow

    ★½

  • Vox Lux

    ★★½

  • Women Make Film: A New Road Movie Through Cinema

    ★★★★

  • Amanda

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • I, Dolours

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Little Stranger

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • The Eyes of Orson Welles

    ★★★★

  • Veslemøy's Song

    ★★★½

  • Yara

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Dead Horse Nebula

    ★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★½

  • The Dive

    ★★★

  • Jonathan Agassi Saved My Life

    ★★★★

  • How Fernando Pessoa Saved Portugal

    ★★★

  • Light in the Water

    ★★★

  • Psychic

    ★★★

  • When All Is Ruin Once Again

    ★★★½

  • Crossmaglen

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★