Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Edit this entry  
29
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★
Edit this entry  
29
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
Edit this entry  
28
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
Edit this entry  
27
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★
Edit this entry  
27
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★
Edit this entry  
26
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★
Edit this entry  
25
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Edit this entry  
23
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★
Edit this entry  
23
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★
Edit this entry  
22
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Edit this entry  
22
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Edit this entry  
20
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
Edit this entry  
20
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
Edit this entry  
19
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★
Edit this entry  
18
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
Edit this entry  
18
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
Edit this entry  
18
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★
Edit this entry  
17
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Edit this entry  
16
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Edit this entry  
15
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★
Edit this entry  
14
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Edit this entry  
13
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★
Edit this entry  
13
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Edit this entry  
11
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★
Edit this entry  
11
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★
Edit this entry  
10
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★
Edit this entry  
10
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Edit this entry  
08
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★
Edit this entry  
05
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Edit this entry  
04
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Edit this entry  
03
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Edit this entry  
02
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★
Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Edit this entry  
01
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry