Sort by

sindhu has logged 48 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Edit this entry  
26
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Role Models

Role Models

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Adventures in Public School

Adventures in Public School

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gambit

Gambit

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★
Edit this entry  
01
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★
Read the review Edit this entry