Sort by

sindhu has logged 399 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sillu Karupatti

Sillu Karupatti

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Thambi

Thambi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joy

Joy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
Kedi

Kedi

2016
×
Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Almost Friends

Almost Friends

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★
Edit this entry  
13
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Edit this entry