sindhu has logged 41 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mask

The Mask

1994
×
★★
Edit this entry  
20
Ramona and Beezus

Ramona and Beezus

2010
×
★★
Edit this entry  
19
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nim's Island

Nim's Island

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry