Sort by
  • The Noel Diary

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★★★

  • Dune

    ½

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • Memoria

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Dude Bro Party Massacre III

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • One Direction: Where We Are – The Concert Film

    ★★★★★

  • Chef

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Gravity

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • VGHS: The Movie

    ★★★★★

  • The Muppets

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★