• First Light

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • October Rumbles

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Wolfwalkers

  • Another Round

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The War with Grandpa

  • Tenet

  • Made in Italy

  • An American Pickle

    ★★★

  • Greyhound

  • I Know This Much Is True

  • Normal People

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • The Woman Who Ran

  • The Salt of Tears

    ★★★½

  • Minari

  • The Nest

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Sebastian and Jonas Leaving the Party

  • Klaus

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • AI

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Martin Eden

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

  • An Officer and a Spy

  • Motherless Brooklyn

  • Seberg

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Nimic

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Anima

  • Above the Rain

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Domino

    ★★★

  • It Must Be Heaven

  • The Traitor

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • The Wild Goose Lake

  • The Cordillera of Dreams

  • Zombi Child

    ★★★½

  • The Dead Don't Die