Bashir has logged 610 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Greedy

Greedy

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★★
Edit this entry  
30
Three Landscapes

Three Landscapes

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Striking Distance

Striking Distance

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Edit this entry  
28
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
We Don't Live Here Anymore

We Don't Live Here Anymore

2004
×
★★½
Edit this entry  
27
Seems Like Old Times

Seems Like Old Times

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
The Hunting Party

The Hunting Party

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Tit and the Moon

The Tit and the Moon

1994
×
★★
Edit this entry  
20
Judge Priest

Judge Priest

1934
×
★★★
Edit this entry  
20
Lapis

Lapis

1966
×
Edit this entry  
18
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
15
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sommersby

Sommersby

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Once a Thief

Once a Thief

1965
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Edge

The Edge

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mulholland Falls

Mulholland Falls

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Drive, He Said

Drive, He Said

1971
×
★★★
Edit this entry  
09
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Gold of Naples

The Gold of Naples

1954
×
★★★½
Edit this entry  
08
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fletch

Fletch

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
Little Darlings

Little Darlings

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Internal Affairs

Internal Affairs

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mask

Mask

1985
×
★★★½
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Saint Jack

Saint Jack

1979
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Cat's Meow

The Cat's Meow

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Desert Fury

Desert Fury

1947
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★½
Edit this entry  
30
Havana

Havana

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
The Great Waldo Pepper

The Great Waldo Pepper

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
Noi credevamo

Noi credevamo

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Open Range

Open Range

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Houseboat

Houseboat

1958
×
★★★
Edit this entry  
27
Someone Behind the Door

Someone Behind the Door

1971
×
★★★
Edit this entry  
27
3000 Miles to Graceland

3000 Miles to Graceland

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
The Guardian

The Guardian

2006
×
★★★½
Edit this entry